Free songs
Domů / Doporučujeme / Domácí králičí maso – zdraví na talíři
Domácí králičí maso – zdraví na talíři

Domácí králičí maso – zdraví na talíři

Zdravý životní styl a zdravé stravování si mnozí z nás spojují především s konzumací zeleniny, ovoce, ořechů a semínek. Nesmíme však zapomínat na přísun bílkovin, které jsou obsažené třeba v mase. Jsou potřebné pro růst a fungování tkání, pomáhají při tvorbě protilátek, jež jsou potřebné k boji s infekcí, tvoří součást hormonů, které udržují naše tělo v pořádku.

Mezi dietní masa patří, kromě jiného, i maso králičí, které se z našeho jídelníčku pomalu, ale jistě vytrácí.

Chovejte své vlastní králíky

Jestliže máte vlastní zahradu, není nic snazšího, než si pořídit králikárny a chovat své vlastní králíky. Budete tak mít pravidelný přísun králičího masa z domácího chovu. Králičí maso je nejen dietní, ale není tučné, obsahuje menší množství cholesterolu, je snadno stravitelné a svojí texturou je podobné masu drůbežímu. Kromě toho je velmi chutné, nabízí vyšší nutriční hodnotu a vyvážený poměr tělu prospěšných aminokyselin. Také v něm nalezneme některé vitamíny, především z řady B, minerály a stopové prvky (draslík, fosfor, síra, hořčík, zinek).

Kvalitní a cenově dostupné králikárny

Pokud patříte mezi kutily, možná si králikárnu pro chov vyrobíte sami. Není však nad to obrátit se na odborníky. Kvalitní králikárny za dostupnou cenu nabízí e-shop caskrmeni.cz. V nabídce naleznete modely vyrobené z různých materiálů. Nejčastěji se jedná a o dřevo, kov a plast. Objednat si můžete králikárnu pouze s různým počtem kotců nebo modely, které disponují také výběhem. Ten využijete především během hezkého letního počasí.

Patříte-li mezi chovatele nejen králíků, ale také slepic, můžete si pro ně na e-shopu objednat kvalitní kurník. V nabídce naleznete kurníky klasické i zateplené, s různým počtem hřadů, pro různý počet slepic.Všechny modely nabízejí velmi kvalitní provedení a je možné jejich dodání ve velmi krátkém čase.

Nahoru