Free songs
Domů / Novinky / Andulka pro začátečníky
Andulka pro začátečníky

Andulka pro začátečníky

Rozhodli jste se že budete chovat nějakého exotického ptáčka a jste úplní začátečníci. Tak právě pro Vás je možná nejlepší volbou začít s chovem andulky vlnkované.

Je to nenáročný opeřenec, s velikou přizpůsobivostí. Se svými 45 až 50 gramy a výškou 17 až 20 centimetry si vystačí s klecí 80cm x 40cm x 40cm. Bohatě tento rozměr postačí i pro budku o rozměrech 20cm x 20cm x 25cm. A i pokud se rozhodnete chovat i párek.

Tento druh andulky je známý svojí milou povahou a proto je celosvětově nejvíce chovaným druhem. Nejlépe si andulku ochočíte od vylíhnutí. Tedy hnízdo opouští ve stáří 30ti až 35ti dnů a ještě rodiče pár dnů krmí a pak asi po uplynutí 10ti dnů jsou mláďata samostatná a lze si je odebrat.

Obecně andulky nejsou náročné. Stačí jim loupaný oves, konopné semínka, slunečnice, proso. Můžete stravu doplnit občas i mrkví, jablkem. Nezapomínejte ani na zelené, jako špenát, pampeliška, ptačinec. A samozřejmě tekutiny. V dnešní době není problém vše sehnat na jednom místě, a to od klece až po pítka, budky, houpačky, zrcátka krmítka atd.

Když nebudete vědět a tápat, navštivte třeba stránky svetemzvirat.cz tam se autor věnuje přímo chovu andulky vlnkované. Ovšem co si budeme povídat, je to živý tvor a stane se nedílnou součástí naší rodiny. Proto si pečlivě musíme zvážit, kolik času jsme ochotní věnovat, zda nejsme alergici a pokud máme již psa a nebo kočku, musíme přizpůsobit vše doma tak, aby nedocházelo k neplánovaným událostem.

Kupříkladu pes si na andulku zcela určitě zvykne. U kočky s tím opravdu nepočítejte. A pak také jedna z důležitých věcí. Andulky se dožívají 10ti let. A to je pořádně dlouhá cesta. Pokud jste ovšem rozhodnutý, a budete se Vašemu Pepíkovi věnovat, zažijete příjemné chvilky, které Vám andulka oplatí svojí náklonností. Pozor, andulky strádají samotou, pokud nemají ptačího kamaráda. Proto jsem zmínil vybavení klece i hračkami. A nezapomínejte také desinfikovat klec. Prostě se postarat se vším všudy.

Nahoru