Free songs
Domů / Doporučujeme / Co je to zátěžové krmivo a pro jakého psa je vhodné?
Co je to zátěžové krmivo a pro jakého psa je vhodné?

Co je to zátěžové krmivo a pro jakého psa je vhodné?

Už jste se možná setkali s krmivem pro psy, které nese označení – zátěžové. Toto krmivo rozhodně není určeno pro jakéhokoliv psa. Je určeno psům, kteří mají vysoký výdej energie. Převážně se tedy jedná o psy tažné, služební, pracovní. Mimo to lze podávat zátěžové krmivo po dohodě s veterinářem březí či kojící feně, protože má aktuálně vyšší potřebu energetické hodnoty krmiva.

Zátěžové krmivo není pro běžné mazlíčky vhodné

Pokud máte psa, který běhá celý den na zahradě a je dost akční, chodí na dlouhé procházky, neznamená to, že si zaslouží dodat energii prostřednictvím zátěžového krmiva. Toto krmivo totiž obsahuje mnohem větší podíl bílkovin a tuků, oproti běžnému krmivu. Takový pes, ačkoliv je temperamentní, nedokáže do puntíku zužitkovat přemíru energie.

Pro speciálně vybranou skupinu…

Pokud takové krmivo svému pejsku podáte, stane se ještě více aktivní, může začít trpět průjmy a rapidně hubnout. Ke stravování vašeho chlupáče musíte přistupovat s nejvyšší opatrností a dbát na správné krmivo pro psy. Nepokoušejte se překrmovat vašeho psa s vidinou, že z něj bude velký pes, co budí hrůzu a odradí zloděje lézt na váš pozemek. Znovu připomínáme, že zátěžové krmivo je určeno speciálně těmto psům:

  • S velice aktivním stylem života
  • Pracovní a služební plemena
  • Kojící a březí fenky
  • Pro psy s nadměrným vylučováním tuků a mnoha kožními záhyby
  • Pro vybrané rasy: Mastif, Sharpej, Bullmastiff, Bulldog, Bloodhound

Když pes nepřibírá, hubne a nechutná mu…

Nikdy nedávejte zátěžové krmivo svému mazlíčkovi jen proto, že nepřibírá či dokonce hubne. Chápeme, že v takovém případě má člověk snahu sáhnout po energeticky vydatném jídle a zvíře vykrmit. Hubnutí či neschopnost přibrat může být spojená s nemocí (bakterie, paraziti), temperamentem psa, intoleranci na nějakou složku v potravě apod. Pokud je váš pes neposedný, pak bude jeho nabírání hmoty vyžadovat čas. Určitě není od věci v případě hubnutí pejska navštívit veterináře, který provede kultivaci a stěr konečníku, aby vyloučil parazity a bakterie.

Nesnažte se to řešit tím, že změníte krmivo a nevyřeší to ani pamlsky pro psy. Mnohdy jsou totiž pamlsky jediné, co pes slupne jak malinu, zatímco misky plné granulí si ani nevšimne. Je-li váš pejsek jinak zdravý a hubnutí se ho netýká, pouze trpí nechutenstvím, může za tím být buď psychický blok anebo je prostě jen mlsný. Budete muset odhalit příčinu a podle toho pak teprve jednat. Zátěžové krmivo to určitě nevyřeší.

Nahoru