Free songs
Domů / Doporučujeme / Vybíráme pozadí do akvária
Vybíráme pozadí do akvária

Vybíráme pozadí do akvária

Pokud se rozhodnete pořídit si akvárium, budete potřebovat nejen správné vybavení, ale i pozadí do akvária. Tato, pro někoho možná zanedbatelná maličkost, má hned několik důvodů – jednak praktický, neboť rybičky nemají rády otevřený prostor, v němž se necítí dobře a další důvod je estetické hledisko – lépe tak vynikne nádherné zbarvení, které rybičky často mají.

Samovýroba pozadí

Pokud si chcete vytvořit pozadí sami, můžete využít fototapetu, kterou nalepíte na zadní sklo akvária. Na trhu je jich široký výběr. Dejte však pozor na správnou volbu. Pokud zvolíte tapetu nevhodnou, zkazíte tak výsledný dojem.

Další možností je jednobarevná fólie, na jejímž pozadí barevné rybky krásně vyniknou.

Na výrobu pozadí však také můžete využít celou řadu materiálů. Někdo použuje břidlicové kameny, které nalepí na zadní stěnu akvária, další k jeho výrobě použije polystyren, písek a pryskyřici.

V případě břidlicových kamenů je potřeba řádně vyplnit vzniklé spáry mezi jednotlivými kusy.

Tvarování a vytváření jeho podoby pak bude záležet jen na vás a vaší zručnosti.

Pří výběru a úpravě materiálu mu věnujte dostatečnou pozornost, abyste neuškodili rybičkám či negativním způsobem neovlivnili kvalitu vody.

Pozadí od odborníků

Pokud chcete akvarijní pozadí svěřit odborníkům, obraťte se na firmu ARSTONE. Je to česká společnost, která se zabývá výrobou akvarijních pozadí již delší dobu. Využívá k tomu nejen unikátní technologie, ale i zkušenosti, které získala při tvorbě vodních prvků. Jejím hlavním konceptem je tvorba akvarijních pozadí, která by byla nejen vysoce kvalitní, ale i cenově dostupná. Na stránkách www.arstone.eu/cz/ si můžete vybírat z široké nabídky.

Najdete zde například 3D pozadí, které je tvořeno kameny a kořeny. Některá pozadí připomínají skalní útesy a v akváriu nezabírají mnoho místa.

Nahoru