Free songs
Domů / Kočky / 10 úsměvných zákonů o zvířatech
10 úsměvných zákonů o zvířatech

10 úsměvných zákonů o zvířatech

Každá země má své zákony, které zajišťují pořádek a soulad s ostatními spoluobčany. Každou chvíli se však setkáte s nařízením, nad kterým vám zůstane rozum stát. Představíme vám některá z nich, která se týkají zvířat a mnohdy je z nich těžké odhadnout, jak vlastně vznikla.

Kanada

Exotická zvířata

Kabybara, wallaby – zvíře podobné klokanovi a vakoveverka jsou jediné tři exotických druhy zvířat, které smíte legálně vlastnit v Kanadě. Tamní obecní zákony se trochu liší. Kdybyste se rozhodli jet do Kanady, udělejte si průzkum.

Žádný skot v domě

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste si pořídili krávu do domu? U nás sice neobvyklé, ale ne nemožné. Ovšem v Newfoundlandu je nelegální držet krávu jako domácí zvíře.

Pozor na hlučné papoušky

V Oak Bay, ve čtvrti Viktoria můžete dostat velmi vysokou pokutu, pokud váš papoušek se bude příliš hlasitě projevovat.

Čtyři krysy stačí

Majitelé krys v Port Coquitlam v Britské Kolumbii nesmí chovat více jak čtyři krysy, ještě hůře jsou na tom milovníci krys v Albertě. Tam je chov krys zcela zakázán.

Hada nechte doma

Ve Frederictonu v New Brunswicku je zakázáno “nosit” hada. Had sice může být hezký módní doplněk, ale na veřejnosti může být pouze v zapečetěné nádobě. Tohle je možná dobrý zákon. Co myslíte?

Amerika

Zakázaná bouda pro psy

V americkém Idahu nesmí být psi vyhnáni do psí boudy. Možná se zdá dobrý nápad, pořídit si psa k ochraně majetku na zahradu, ale v Idahu se jedná o vážný přestupek.

Povolení k cestování s více psy

Město Oklahoma má velmi přísná pravidla, pokud jde o cestování s větším počtem psů. Když si nevyřídíte u starosty povolení, můžete vycestovat pouze se třemi pejsky.

Žádné štěkání

Psi nemohou štěkat po 18:00 v Little Rock v Arkansasu. V Oregonu porušuje pes zákon, pokud štěká déle než deset minut. Na jednom předměstí Chicaga má pes povoleno štěkat 15 minut. Celkem přísná pravidla.

Páchnoucí psi a kočky jsou protizákonní

Galesburg v Illinois má zákon, který zakazuje páchnoucí psi, kočky  a další funky-vonící zvířata.

Psi nemohou chodit do školy

V Hartfordu v Connecticutu, psi nemají povolené vzdělání. Tam svého mazlíčka jejich majitelé v taláru neuvidí. Těžko říct, jak tento zákon vznikl.

Kromě Ameriky a Kanady má i mnoho dalších zemí zajímavé zákony týkajících se zvířat, ale o těch zase v některém z příštích článků.

Nahoru