Free songs
Domů / Ptáci / Andulka jako oblíbený domácí mazlíček
Andulka jako oblíbený domácí mazlíček

Andulka jako oblíbený domácí mazlíček

Po pejscích, králíkách a morčatech, patří andulky ke stále více oblíbeným domácím mazlíčkům, především v rodinách, kde jsou děti. Andulku nemusíte venčit a ani na další péče o ni není příliš náročná, což z ní dělá ideálního domácího mazlíčka. Na co si dát při výběru andulky pozor?

Vyberte vhodnou klec

Klec nemá představovat pro andulku vězení, kam ji zavřete, když odcházíte z domova, ale místo, kde si odpočine a v klidu se nají. Klec by měla prostorná, aby se v ní mohla snadno andulka proletět. Vybírejte klec s vodorovnou mříží, aby pták mohl po nich šplhat. Šířka dřevěného bidýlka by měla být taková, aby ho andulka neobepnula svými drápy.

Klec vyplňte hračkami a různými doplňky, které se andulce postarají o zábavu. Ve zverimexech objevíte velké množství doplňků nebo se můžete pokusit nějaké sami vyrobit.

Jak poznat zdravou andulku?

Pokud máte možnost pořídit andulku od soukromého chovatele, určitě ji využijte. Ve zverimexu nikdy nemáte jistotu, jak dlouho ji tam mají.

Zdravá andulka má vybarvené, přiléhavé, hladké a lesklé peří. U kloaky (řitního otvoru) nejsou ztvrdlé zbytky stolice. Oči a nos nejsou ničím zaslepené. Dva prsty na nohou směřují dopředu a dva dozadu, nikdy by neměl žádný chybět.

Čím andulku krmit?

Základem zdravé andulky je každý den čistá pitná voda. Ve zverimexu koupíte různé směsi plné zrní, které andulkám chutná a prospívá –  proso, slunečnici, loupaný oves, lněné semínko, japonské proso.

Čerstvé ovoce a zelenina zajistí andulce krásné lesklé peří. Pochutnají si na salátu a listech pampelišky.

Andulky mají rychlou látkovou výměnu, poroto se krmí po malých dávkách a často.

Nahoru