Free songs
Domů / Doporučujeme / Bez fotopasti ani ránu – kde může pomoci?
Bez fotopasti ani ránu – kde může pomoci?

Bez fotopasti ani ránu – kde může pomoci?

Přístroj, který svým vzhledem nijak nedává najevo, co vše se v něm ukrývá a skrývá, co všechno bude umět a jak může pomoci vám a vašemu životu či běžnému fungování. Jejich význam je opravdu nesporný, umí toho mnoho. Primárně se používala pro monitorování zvěře a její přínosy se líbily povětšinou lesníkům, myslivcům, nimrodům a dalším lidem, kteří se starají o les a zvířata, případně milovníkům zvířat, kteří mají rádi přehled o všem okolo. Později napomohly fotopasti při ochraně a monitoringu majetku, nemovitostí a rodinných domů ve chvílích, kdy nikdo není přítomen. Skvěle umí posloužit a pohlídat objekt v případě potřeby. Podobně jako to bylo u pana Radima.

Chata s cestou

Před rokem jsme si pořídili za pár korun chatu, ke které patří také kus cesty. Byla to dobrá investice, já rád opravuji a spravuji, takže jsme spolu s manželkou a dětmi celé jaro poctivě víkend co víkend pracovali a v létě si mohli užívat pohodu a klid. Bohužel, klid tam dlouho nebyl. Naší soukromou cestu roky využívali místní pro zkrácení cesty do vzdálenějšího města. Ano, zkrácení skrz naší cestu přineslo úsporu takřka půl hodiny, ale jednou je to soukromý pozemek. Přidali jsme cedule, plakáty, ale nic nepomáhalo“ vysvětluje pan Radim.

Zákaz, který se stejně porušoval

Přišel oficiální zákaz, přidali opět další značky, ale stále se nic nedělo. Když vám po cestě, která vede takřka okolo chalupy, projede za hodinu deset aut, klid vám to nepřinese. Známý mi poradil fotopast. Tu jsme umístili šikovně ke stromům a monitorovali, jaká auta a kolikrát tudy i přes zákaz projedou. Většinou to byli místní, kterým se nechtělo jet déle. Vše jsme nahlásili na policii, proběhlo řízení a od té doby klid. Pořízení tohoto přístroje nám paradoxně pomohlo zastavit všechna auta, která tudy projížděla“ uzavírá pan Radim.

Nahoru