Free songs
Domů / Doporučujeme / Nejčastější chyby při výcviku psů
Nejčastější chyby při výcviku psů

Nejčastější chyby při výcviku psů

Trénování psů není nic až tak složitého, navzdory tomu to chce určitá pravidla. S vycvičeným psem jsou lepší procházky, sport a celkové soužití. Vyvarujte se nejběžnějších chyb.

Nesrovnalost

Psa by vždy měl učit povely pouze jeden člověk. Důležité také je používat stále stejné příkazy. Nejlepší přítel člověka je chytrý, ale nechápe různé způsoby, jak říci to samé. Pokud řeknete sedni jeden den a další den, řekněte svému chlupatému kamarádovi, aby si teď sedl , můžete si jen zmást své roztomilé zvíře.

Špatné učební osnovy

Učte pouze jeden příkaz. Teprve potom, co se ho váš mazlíček naučí, začněte s dalším.

Dlouhé „hodiny“

Naši psí kamarádi neudrží příliš dlouho pozornost, kromě samozřejmě, když vás sledují, jak smažíte slaninu. Pes  může ztratit zájem, pokud jsou jeho učební hodiny příliš dlouhé. Udržujte tréninky štěňat krátké a sladké. Asi 15-20 minut je akorát.

Netrestejte je

Nikdy netrestejte svého chlupatého přítele za zmatek, nebo za to, že něco nenasbírá dostatečně rychle. Všichni psi se učí svým vlastním tempem. Je také důležité pochopit, že štěně ve skutečnosti nemá dobrý přehled o trestu. Možná neví, proč jste naštvaní, což ho může znepokojovat. Může to také způsobit, že vytvoří negativní vztah k výcviku. To je poslední věc, kterou chcete!

Konec v nedohlednu

Výcvik je často spíše cestou než cílem. Jakmile váš psí kámoš zvládne základy, zkuste s ním pracovat v rušné oblasti, jako je park. Nebo přejděte na pokročilejší příkazy. Možná zjistíte, že štěně se opravdu rádo učí nové věci!

Nahoru