Free songs
Domů / Doporučujeme / Jak pečovat o psa malého vzrůstu?
Jak pečovat o psa malého vzrůstu?

Jak pečovat o psa malého vzrůstu?

Pořídili jste si psa malé velikosti. Tito psi byli vyšlechtěni jako domácí mazlíčci a většinou jsou mazliví a přítulní, ovšem často vyžadují speciální péči.

Všeobecné zdraví

Obezita je často problémem s chovem malých psů jednoduše proto, že je tak snadné je překrmit. Jsou také náchylní k hypoglykémii, což je nebezpečný pokles hladiny cukru v krvi.

Oblečení

Malí psi velmi rychle zchladnou. V chladnějších oblastech je pro ně vážné nebezpečí sníh, protože tak snadno může být nad jejich hlavami. Kupte svému malému psovi zimní bundu a v zimě procházky omezte.

Stárnutí

Malá plemena mají obvykle delší životnost než velcí psi. Také stárnou pomaleji.

Krmení

Při nakupování pro svého psa vždy vyberte výrobky, které byly vyrobeny speciálně pro malé psy. Váš mazlíček by se mohl zranit ve věcech vyrobených pro větší pejsky.

Zranění

Malí psi jsou velmi křehcí. Pejsek by se mohl zranit pouhým skokem z rukou! Také se ujistěte, že si na něj nestoupnete. Při přenášení štěněte buďte velmi opatrní a pokud ho vezmete ven, použijte cestovní nosič. Pokud máte děti, pečlivě sledujte domácí mazlíčky. Je velmi snadné, aby mladík náhodně zranil malého psa. Doporučujeme také dostat schody pro domácí mazlíčky, aby váš chlupatý kamarád nespadl z postele.

Venkovní plocha

Máte dvorek pro svého psa na hraní? To je skvělé! Nezapomeňte použít oplocení, které je správné velikosti. Jinak by pes mohl proklouznout. Nenechávejte svého domácího mazlíčka venku bez dozoru, zejména po setmění. Malí psi mohou být lákavou kořistí pro mnoho divokých zvířat!

Hračky

Jsme rádi, když se mazlíci hýčkají, příliš ho však nerozmazlujte. Naučte ho základní rozkazy.

Nahoru