Free songs
Domů / Doporučujeme / Chovatelské potřeby pro psa
Chovatelské potřeby pro psa

Chovatelské potřeby pro psa

Pořídit si psa, znamená také pořídit si plno dalších potřeb a doplňků, které budeme potřebovat, aby se pes, i my, cítili dobře.

Základní výbava pro psa

Asi nejdůležitější potřebou jsou misky na vodu a krmivo. Ty pořídíme veskrze všude. Dále budeme potřebovat pomůcky na venčení psa. Tj. set vodítko a obojek. Samozřejmě i náhubek, který za určitých okolností není povinný, ale pro jistotu bychom ho měli mít při procházce u sebe.

Pes v bytě

Máme-li psa v bytě, nebo jej pouštíme do domu, počítáme i s tím že bude mít své místo. Místo v podobě pelechu pro psy. Psí pelechy se v průběhu dospívání psa mění. Když je malé štěně, doporučuje se mu pořídit spíše menší pelíšek, aby se v něm necítil úplně ztraceně, ale naopak v bezpečí. V dospělosti pak pořídíme pelech vhodný k velikosti psa. Pelech pro psa by měl být dostatečně velký aby v něm pes mohl pohodlně ležet a ne se v něm jen točit do klubíčka. Pro Velká plemena je vhodný pelech ve stylu oválný, nebo obdélníkový. Pro malé a střední plemena k těmto dvěma ještě přibývá útulný kulatý pelíšek, nebo boudy a kukaně.

Procházka se psem

Již výše jsme zmiňovali set obojku a vodítka. Ty můžeme vyšperkovat ještě například šátečkem pro psy. Chodíme-li na delší procházky, je vhodné s sebou nosit misku na vodu. Praktické jsou hlavně textilní cestovní misky pro psy. Jsou nepromokavé a v batohu nezaberou tolik místa. Je také praktické mít u sebe taštičku, ve které máme sáčky na psí exkrementy, hračku a také pamlsky, abychom měli při výcviku psa nějaký malý úplatek. Takové taštičky najdeme na e-shopech jako pamlskovník.

Cestování se psem

Máme-li malé nebo střední plemeno, můžeme si pořídit klokánku nebo tašku na psa. Jsou to skvělí pomocníci, když už je pejsek unavený, nebo jej musíme zajistit při přepravě v autě nebo MHD.

Nahoru