Free songs
Domů / Psi / Kousnutí od psa: jak tomu předejít?
Kousnutí od psa: jak tomu předejít?

Kousnutí od psa: jak tomu předejít?

Podle CDC (centrum pro kontrolu a prevenci nemocí) je přibližně 4,7 milionu lidí pokousáno psem a každoročně jich několik desítek za rok zemře v důsledku pokousání. Drtivou většinou z nich tvoří děti. Naštěstí vysoké procento skončí dobře, ale jistě každý z vás slyšel o nějaké tragédii, kdy pokousání psem dobře nedopadlo. Kromě fyzických zranění, mají tito také psychickou újmu a jejich vztah k psům to poznamená na celý život. Některé jejich přítomnost doslova děsí, obzvlášť malé děti. Je to škoda, protože přichází možná o krásné aspekty života. Neexistuje žádný zaručený způsob, jak zajistit, aby vaše zvíře nikdy nikoho nepokousalo, ale zkuste naše tipy preventivního opatření vašeho psa proti pokousání ostatních lidí.

Nechte svého psa kastrovat

Kastrováním se psa se sníží jeho touha se toulat a bojovat s ostatními psy. Riziko, že někoho pokouše je třikrát nižší.

Socializujte ho

Představujte svého různým typům lidí a různým druhům situací tak, aby nabyl v běžných situacích vystrašený a nervózní.

Choďte s ním na výcvik

Účast na kurzech socializace štěňat a výcviku psů je vynikajícím způsobem, jak se váš pes naučí, kromě dovedností, poslušnosti. Školení vašeho psa je rodinná záležitost a každý člen vaší domácnosti by měl být zapojen a používat stejné tréninkové techniky.

Učte svého psa vhodnému chování

Nepoužívejte agresivní hry se svým psem, jako je zápas, přetahování nebo poštvání svého psa na jiné osoby. Nedovolte, aby vaše štěně kousalo nebo žvýkalo vaše ruce. Nastavte vhodné limity pro chování vašeho psa. Nikdy nečekejte, že nepřijatelného chování pes „vyroste“. Pokud váš pes projeví nebezpečné chování vůči jakékoli osobě, zejména vůči dětem, vyhledejte odbornou pomoc od vašeho veterináře nebo kvalifikovaného trenéra. Nebezpečné chování vůči jiným zvířatům může nakonec vést k nebezpečnému chování vůči lidem a je také důvodem k vyhledání odborné pomoci.

Buďte zodpovědným majitelem

Nechte svého psa očipovat a přihlaste ho na příslušném městském úřadě a navštěvujte pravidelně veterináře. Nedovolte, aby se váš pes toulal. Udělejte z něj člena rodiny. Psi, kteří strávili mnoho času uvázaní na dvoře, kousnou pravděpodobněji, než socializovaný pes.

V nových situacích jednejte opatrně

Pokud nevíte, jak váš pes bude reagovat na novou situaci, buďte opatrní. Když nesnáší davy, nechte ho raději doma. Pokud váš pes překáží návštěvníkům nebo obsluze nebo obsluze, nechte ho v jiné místnosti.

Nahoru