Free songs
Domů / Doporučujeme / Při pořízení zvířete nezapomínejte na výběr správného chovatelského zařízení
Při pořízení zvířete nezapomínejte na výběr správného chovatelského zařízení

Při pořízení zvířete nezapomínejte na výběr správného chovatelského zařízení

Zejména rodiny s dětmi se velmi často nechávají unést pomyšlením, že si pořídí nového domácího mazlíčka. Pokud jsou děti menší, rodiče sice zvažují, jakého konkrétního mazlíčka domů pořídí, ale často se soustřeďují jen na mazlíčka a zapomínají, co budou muset koupit k němu, aby se měl dobře. Často to dopadá tak, že si lidé nového člena domácnosti přinesou domů a zjistí, že pro něj nemají obydlí, a tak koupí to první, na které narazí. Jenže výběr správného chovatelského zařízení by se rozhodně neměl podceňovat.

Samozřejmě je dnes k dostání na trhu mnoho zajímavých klecí pro ptáky nebo venkovních voliér či terárií, ale ani tato (na první pohled zcela jednoduchá obydlí) nemůžeme vybírat namátkou. Pokud do svého příbytku chcete přinést mazlíčky v podobě ptáků nebo hadů, nechte si raději s obydlím poradit od odborníků.

Jak by mělo obydlí pro ptáky vypadat?

Nejen odborníci, ale také mnohé odborné brožury nebo články na internetu vám prozradí, jak by takové obydlí pro domácího mazlíčka mělo vypadat. Například v případě chovu ptactva zjistíte, že pták musí mít takové obydlí, v němž bude moct roztáhnout křídla a proletět se. To je pravidlo platící u všech druhů ptactva nezávisle na tom, jestli budete chovat papouška nebo andulku.

U chovu terarijních zvířat se dbá na velikost terária, ta se odvíjí od toho, jaké konkrétní terarijní zvířátko budete chovat. Jemu je nutné celé terárium přizpůsobit.

Náš tip

Ať už si pořizujete hady, pavouky nebo papoušky, doporučujeme vám stavebnici Aluhobby. Aluhobby totiž nabízí několik různých modifikací bytových ptačích klecí nebo venkovních voliér. S výběrem správné stavebnice vám pomohou odborníci, kterým jen stačí vylíčit vaše prostorové možnosti. Poté bude samotné sestavení obydlí hračkou, hliníkové profily, síta, pletiva a další součástky jdou hezky dohromady, zvládnete to pomocí jednoduchého návodu uvnitř krabice.

Nahoru