Free songs
Domů / Kočky / I u starších psů má výcvik smysl
I u starších psů má výcvik smysl

I u starších psů má výcvik smysl

Většina lidí si při slově výcvik představí štěně učící se povel „sedni“ a „lehni“. Existuje mnoho výhod, proč povelům učit také staršího psa. Učení se neomezuje pouze na štěňata – je to stejně důležité i pro dospělé psy a dokonce i kočky, aby se naučili nové triky. Mějte však vždy na paměti fyzické schopnosti vašeho mazlíčka před zahájením jakéhokoliv nového tréninkového režimu. Vždy se ujistěte, že se pohybuje svým tempem a nenutíte ho do ničeho, co je nad jeho síly. Podívejte se na výhody, které výcvik vašemu mazlíčkovi přináší

Výcvikem se zbaví přebytečné energie

Tréninkem různých triků a nových dovedností se zvíře skvěle zbaví přebytečné energie a posílí soustředění a koncentraci. Výcvikový program pro dospělé starší psy a kočky pomůže udržet jejich mysl i tělo aktivní a úspěchy je povzbudí k dalším výkonům. I starého psa můžete naučit novým kouskům. Bez ohledu na věk vašeho domácího mazlíčka je výcvik skvělým způsobem, jak vytvořit a rozvíjet důvěru mezi vámi a vaším psem nebo kočkou.

Výcvik pomůže jejich zdraví

Výcvik, který zahrnuje sportovní aktivity (agility) pomůže udržet nebo zlepšit jejich zdraví. Takový trénink zahrnuje skákání, běhání a jiné formy fyzické aktivity. Není překvapením, že taková aktivita zvýší jeho sílu, vytrvalost, flexibilitu i rovnováhu. Stejně jako u lidí, i u zvířat, jim fyzická aktivita přináší radost z úspěchu, pomáhá překonat psychické problémy a udržet zájem o další vzrušující události v jejich životě.

Výcvikem zvýšíte jejich intelekt

Nejen, že budete znát lépe svého mazlíčka a jeho potřeby, ale také se zlepší jeho schopnost učit se novým věcem. Čím více budete trénovat, tím efektivnější bude celý proces učení nových věcí. Tím se zcela jistě zvýší jeho důvěra nejen v sebe, ale i ve vás.

Začít nový trénink se psem i kočkou je jednoduché. Začněte krátkými a jednoduchými cviky po dobu několika dnů. Ujistěte se, že budete mít vždy něco dobrého na zub v ruce k motivaci zvířete. Postupně zvyšujte frekvenci a trvání jednotlivých úkolů. Nebude trvat dlouho a vy i zvíře si uvědomí mnoho výhod výcviku.

Nahoru