Free songs
Domů / Doporučujeme / Jak chovat zvířata?
Jak chovat zvířata?

Jak chovat zvířata?

Koupit si domů zvířecího přítele, to rozhodně není jen tak. Každý člověk si musí uvědomit, že v momentě, kdy si donese zvíře domů, stává se jeho pánem a tím na sebe bere obrovskou zodpovědnost. Musí zvířeti zajistit plnohodnotný život, což nemusí být někdy úplně jednoduché. Zvíře prostě není hračka, kterou můžete vyhodit. Společnost vám bude dělat i několik let. Poradíme vám, jak se na zvíře připravit…

Je nutné výběr promyslet 
Pokud si chcete domů koupit zvíře, musíte hodně přemýšlet. Každý tvor totiž vyžaduje jinou – jinak náročnou péči. Dobře si tedy rozmyslete, jestli budete mít na zvíře čas. Pokud kupujete zvíře jako dárek dětem, rozhodně to nesmíte podcenit. Děti jistě zvíře chtějí, ovšem po čase je může přestat zajímat, takže se z něj stává chudák, který trpí. Zjistěte si také, jestli nemáte na zvíře alergii.

Jak se připravit? 
Nejdříve vyberete zvíře, ale než ho domů přivezete, připravte mu vše potřebné. Například andulka a její chov není hračka. Nutné je koupit vhodnou klec, pořídit vhodné krmení apod. Pokud se chystáte koupit psa, dobře si zjistěte všechny informace o rase. Zajímat by vás mělo například to, jestli je pes vhodný k dětem, jak moc potřebuje pohybu, jestli je vhodné mít ho i doma atd. Pro začátek doporučujeme koupit si hlodavce. Tato zvířata většinou nejsou tolik náročná. Ideální volbou je například zakrslý králík, křeček či morče. Do bytu jsou ideální kočky.

Na co si dát pozor při koupi
Vždy zvíře důkladně prohlédněte, jestli je zdravé a vždy také chtějte znát původ. Bohužel i se zvířaty se kšeftuje jen pro zisk. Zvláště opatrní buďte v případě, pokud kupujete zvíře přímo od chovatele. Pokud se jedná o psa s papíry, prověřte si jeho původ. Když si zvíře přinesete domů, v co možná nejkratší době ho nechte prohlédnout veterinářem.

Nahoru