Free songs
Domů / Doporučujeme / Jak vybrat snášková hnízda, aby slepice snášely hodně vajec?
Jak vybrat snášková hnízda, aby slepice snášely hodně vajec?

Jak vybrat snášková hnízda, aby slepice snášely hodně vajec?

Výběr a umístění hnízda je důležitý. Slepice totiž potřebují dostatek místa a soukromí. Jak vybrat a umístit snášková hnízda tak, abyste měli co největší užitek?

Snášková hnízda jsou nejdůležitějším místem v celém kurníku. Dobře zvolené a postavené hnízdo totiž zajistí pravidelnou a kvalitní snášku vajec. Dnes naštěstí máte spoustu možností, jak snášková hnízda získat. Můžete si je buďto postavit, nebo koupit už hotová ze specializovaných obchodů.

Jak vybrat snášková hnízda?

Technologie na drůbež v podobě snáškových hnízd je potřeba pečlivě vybírat. Důležité jsou zejména dva parametry:

  • Velikost – snášková hnízda vybírejte pouze tak velká, jak velký je váš kurník. Standardní velikost je 40×40 cm. Na trhu ale pořídíte i větší modely. Ty se hodí zejména pro okrasné plemena, ale také pro slepice, které budou snášet hodně vajec.

  • Materiál – nejčastějším materiálem, ze kterého jsou snášková hnízda vyrobena, bývá kov a plast. Někdy se můžete setkat i s dřevem, proutím, papírem či kartonem. V těch to případech se ale zpravidla jedná o podomácku vyrobená hnízda.Jak donutit slepice, aby začaly snášet?

Moderní chov drůbeže se dá spojit i s tradičními postupy. Zejména pokud jde o výcvik slepic. Jakmile si pořídíte hnízda, budete muset slepice donutit k tomu, aby je začaly používat. A není to tak těžké, jak se může na první pohled zdát.

Do snáškového hnízda stačí umístit pingpongový míček. Ten je svým tvarem a barvou podobný slepičímu vejci. Jakmile si jich slepice všimnou, udá jim to směr, kam by se měly v příštích dnech a týdnech ubírat – tedy začít používat hnízdo. Hnízdo nezapomeňte umístit tam, kde budou mít slepice dostatek soukromí. I to může výrazně pomoct

Nahoru