Free songs
Domů / Psi / Jakou péči dopřát psovi v horkých letních dnech?
Jakou péči dopřát psovi v horkých letních dnech?

Jakou péči dopřát psovi v horkých letních dnech?

Vysoké venkovní teploty mohou potrápit nejen vás, ale i vaše čtyřnohé kamarády. Jakou péči poskytnout psovi, aby se cítil skvěle i během vlny veder?

Základní desatero

Následující doporučení, která spadají do základního letního desatera, snad ani nemusíme zmiňovat. Jak se ale ukazuje, stále existují lidé, kteří na tato pravidla zapomínají. Jakých chyb se tedy v létě vyvarovat a co naopak dodržovat?

  1. Psa nenechávejte v zavřeném autě.
  2. Nechoďte na procházky okolo poledne.
  3. Neustále u sebe noste zásobu vody.
  4. Rozmazlujte pejska s pomocí vlhkých ručníků, na kterých mohou ležet a chladit si tak packy i břicho.
  5. Výcviku se věnujte buď ráno nebo večer. Přes poledne nechte psa odpočívat.
  6. Psa nestříhejte. Srst mu poskytuje ochranu.
  7. Dlouhosrstá plemena vyžadují v létě pravidelnou údržbu srsti a česání.
  8. V létě dopřávejte psovi vyváženou, ale lehkou stravu.
  9. Nechte pejska dostatečně odpočívat.
  10. Vytvořte psovi stinné místo v zahradě i bytě, kde může odpočívat.

Krém na opalování

Majitelé krátkosrstých plemen by si měli před létem vytvořit zásobu speciálních krémů na opalování pro psy. Stejně jako lidé, také psi se mohou spálit. Chraňte proto citlivá místa svého psa krémem na opalování. V létě se doporučuje krémem na opalování pro psy ošetřit zejména:

  • vnitřní stranu uší
  • konce ušních boltců
  • jizvy
  • vyholená místa po operaci

Krémy na opalování pro psy jsou voděodolné, nelepí, rychle se vstřebávají a nijak neomezí vašeho čtyřnohého parťáka v pohybu.

Ochrana tlapek

Psi, kteří tráví léto ve městě a během procházky nemají jinou možnost než se pohybovat po rozpáleném asfaltu, si zaslouží speciální ochranu tlapek. Tak nedojde k nepříjemnému popálení a procházka pro ně i v horkých dnech bude příjemná. Boty pro psy pořídíte za pár stovek a jsou navrženy tak, aby poskytly psovi naprosté pohodlí a maximální kontakt s povrchem.

Napusťte pejskovi bazén

Máte zahradu, ve které si pejsek rád hraje a odpočívá? Kromě vytvoření stinného místa, kde se pes může schovat před sluníčkem, zvažte také koupi bazénu. Do bazénu napusťte normální vodu, čímž poskytnete pejskovi možnost se vody kdykoliv napít, ale také se v ní podle libosti vykoupat.

Pořiďte si domů klimatizaci nebo větrák

Tráví váš pejsek den v bytě? Aby mu v interiéru bylo i přes poledne příjemně, zvažte pořízení klimatizace. Druhou možností, která je stejně účinná jako klimatizace, je větrák. Ten rozpohybuje vzduch v místnosti a zároveň ho ochladí. Před odchodem do práce nezapomínejte ani na zastínění oken, kterými k vám proudí nejvíce slunečních paprsků.

Pozor na úpal

Stejně jako spáleniny od sluníčky, ani úpal se pejskům během léta nevyhýbá a jedná se o nejrozšířenější nemoc, jež pejsky v horku postihuje. Dodržováním všech výše zmíněných doporučení snížíte riziko výskytu úpalu u psa na minimum. Ale i přesto si raději zmíníme, jak se úpla projevuje, abyste věděli, kdy zavítat do ordinace veterináře. Úpal se projevuje:

  • rychlým dýcháním
  • třesem
  • křečemi
  • zvracením
  • průjmem
  • apatií

Jakmile se u vašeho pejska některé z těchto jevů projeví, nabídnětu mu misku s vodou a také mu podejte mokrý ručník, kterým se bude moci zchladit. V závažných případech můžete pejska rovnou omýt studenou vodou. Pokud se jeho stav nezlepší, zavítejte k veterináři.

Léto je pro pejsky stejně náročné jako pro nás. Dodržujte proto letní desatero a dopřávejte jim dostatek stínu, nikdy je nenechávejte v zavřeném autě, rozmazlujte je vlhkými ručníky, které je ochladí, a také zvažte pořízení krémů na opalování a speciálních psích botiček, které ochrání jejich tlapky před rozpáleným asfaltem. V létě rovněž přejděte na lehčí jídelníček a snažte se vyvarovat venčení přes poledne.

Zdroj textu: www.purina.com, www.dogseechew.in

Zdroj foto: www.freepik.com

Nahoru