Free songs
Domů / Psi / Obezita je pro psy velmi nebezpečná
Obezita je pro psy velmi nebezpečná

Obezita je pro psy velmi nebezpečná

Psí žebrající pohled – kdo by ho neznal a majitelé čtyřnohých mazlíčků především. Někdy je těžké mu odolat, ale uvědomte si, že ve většině případů mu spíše ubližujete. Nejen, že potraviny hozené od stoly psovi jsou pro něj často nevhodné, ale také mohou zapříčinit jeho nadváhu, které u psů, stejně jako u lidí, způsobuje mnoho zdravotních potíží a zabránit jim v užívání si života naplno.

Problémy, které mohou nastat u obézního zvířete

Že kastrace zvířat způsobuje jejich obezitu je mezi lidmi hojně rozšířený mýtus. Existuje mnoho kastrovaných mazlíčků, kteří jsou v dobré kondici. Klíčem je poskytnout zvířeti dostatečný pohyb a odpovídající počet kalorií.

Obezita může vést k:

  • Kloubní problémy – větší váha klade větší nároky na klouby, které nebyly určeny k tomu, aby to zvládly.
  • Extra stres na srdce a na plíce, které musí pracovat tvrději.
  • Dýchací problémy.
  • Větší citlivost na zranění.
  • Tepelná nesnášenlivost.
  • Zvýšená zdravotní rizika, jako je například diabetes.

Udržení zdravé váhy

Návody na obalech krmiv pro psy berte pouze informačně. Používejte odměrku, pokud si nejste jisti svým odhadem. Nenechávejte mu potraviny k dispozici po celý den. Doplňte misku vždy jednou za den stále ve stejný čas. Nejlépe k večeru, kdy se psům snadněji potrava tráví. Někteří psi ji sežerou jen pro to, že tam jídlo je, aniž by měli hlad.

Když vyrazíte se svým psem na návštěvu nebo do parku, upozorněte ostatní, ať ho bez vašeho vědomí ničím nekrmí.

Důležitý je pohyb

Dopřejte vašemu dostatek pohybu, který nejen zabrání obezitě, ale pomůže udržet jeho zdravé klouby a svaly. Vypuštění psa na zahradu, aby vykonal potřebu není cvičení! Choďte s ním pravidelně na procházku nebo túry. Kromě pozitivních zdravotních přínosů, které to má pro vás i pro něj, to pomůže vašemu vztahu a většímu sblížení.

Nahoru