Free songs
Domů / Kočky / Proč si pořídit britskou krátkosrstou kočku? Ověřte si, že si spolu budete rozumět

Proč si pořídit britskou krátkosrstou kočku? Ověřte si, že si spolu budete rozumět

Na rozdíl od psů, jsou kočky velmi individuální a samostatná stvoření. To platí také o britské krátkosrsté kočce, která již na první pohled zaujme svým zbarvením a roztomilým kukučem. Než ovšem začnete hledat koťátka britky, ujistěte se o tom, že je to pro vás skutečně vhodná společnice.

Původ britky? Šlechtění započalo v Anglii již v 19. století

Podle názvu plemene ani není nutné dodávat, odkud tato kočka pochází. Její šlechtění začalo v 19. století na Britských ostrovech a s chutí se do něj vrhnul zakladatel kočičích výstav Harrison Weir. Cílem bylo dosáhnout mohutnosti, což se povedlo křížením s perskými kočkami. Na úplném počátku byly britky chovány pouze v modré variantě, nyní se chovají ve více jak 200 barevných provedeních.

Britka vás bude mít na háku a snadno se zabaví v době vaší nepřítomnosti

Co se povahy Brtiské kočky týče, je flegmatická, samostatná a zpravidla nebývá kontaktní. V prvních letech života je hravá, ale po čtvrtém roce života se zklidní a stane se vyrovnanou. Hodí se do bytů i domů se zahradou a nevadí ji delší odloučení s majitelem. Během jeho nepřítomnosti se bez problému zabaví a hodně času stráví odpočinkem.

Malé děti i domácí mazlíčci britské kočce nijak nevadí

Poměrně dobře vychází i s ostatními domácími mazlíčky a hodí se i do domácností s malými dětmi. Britka si ve vašem domově bude žít svým vlastním životem v pomalém a uvolněném tempu a čas od času si přijde pro pohlazení, ale raději bude trávit čas sama.

Majestátnost podporuje mohutný vzhled

Nejčastějším a suverénně nejoblíbenějším zbarvením u britských krátkosrstých koček je modré. Rozšířené jsou ale i černé, bílé a krémové. Narazit můžete i na mramorované a dvoubarevné zbarvení a výjimečně se dokonce objeví i dlouhosrstá varianta. Díky svému roztomilému vzhledu jsou brtiky velmi žádané. Kulatá a masivní hlavička s malýma ouškama daleko od sebe je posazena na krátkém krku. Na ten navazuje masivní tělíčko s krátkýma nohama. Ocásek bývá krátký a na konci zakulacený. Stejně jako u dalších ras, i u britek platí, že kocouři jsou mohutnější a větší než kočky.

Pro koho bude kočka pocházející z Anglie skvělou společnicí?

Zamilovali jste se do vzhledu britských krátkosrstých koček, ale stále váháte, zda si spolu skutečně budete rozumět? Odpovězte si na následující otázky:

  • Jste poměrně zaměstnaní, ale chcete, aby na vás doma čekala samostatná, majestátní a huňatá kočka?
  • Máte doma již jiné domácí mazlíčky a chcete si pořídit další zvíře, které s nimi bude bez problému vycházet?
  • Sháníte zvířecího kamaráda, který s vámi stráví třeba i 20 následujících let?
  • Nechcete za kočku zaplatit příliš vysokou sumu, ale zároveň vyžadujete kvalitu a nakupovat chcete jedině u chovatele?
  • Plánujete svou kočku obskakovat a splnit ji vše, na co si vzpomene?
  • Netoužíte trávit dlouhé hodinky kočičím výcvikem?

Jestli jste si na všechny otázky odpověděli kladně, jste dokonale připraveni na přítomnost britské kočky ve svém domově.

Připravte se na příchod britské kočičky do vašeho domova

Než si přinesete domů majestátní britskou kočičku, důkladně se na její příchod připravte. Zásobte se kvalitními granulemi, kartáčem k vyčesávání chlupů a také pelíškem. Při dávkování krmiva se držte doporučené dávky a rozhodně kočce nedopřávejte větší dávky. Toto plemeno má totiž sklony k obezitě.

Splňuje britská krátkosrstá kočka představy o vašem ideálním zvířecím společníkovi? Jestliže se chcete dělit o domácnost se samostatnou, majestátní, klidnou, flegmatickou, elegantní a nepříliš mazlivou kočkou, je britka rozhodně tou správnou variantou.

Zdroj foto: www.pixabay.com

Nahoru