Free songs
Domů / Psi / Sibiřský husky
Sibiřský husky

Sibiřský husky

Krasavec s modrýma očima, jako severská obloha a s okouzlující  maskou. To je sibiřský Husky.

Pes, který splňuje vytrvalost, sílu a rychlost. Bohatá srst v mnoha barvách společně s vysokou učenlivostí a inteligencí je dobrým základem pro přežití v drsné severské přírodě.
Název Husky vznikl od Evropanů. Zajímavé je, že jej Evropané používali jako hanlivé označení pro Eskymáky. Nicméně v roce 1925 se Husky dočkali velkého uznání, neboť byli schopni jako tažní psi překonat vzdálenost 300 km s léky proti záškrtu. Tehdy jeli do střediska zlatokopů v Nome na Aljašce pod vedením nora Leonharda Seppala.

Nicméně je nutné podotknout, že pes tohoto plemena není vhodný pro kynologa-začátečníka. Není to prostě pes pro každého. Výchova je zcela odlišná od drsné severské přírody přírody. Naopak Husky má jemnou a citlivou povahu a proto není třeba s tímto plemenem zacházet drsně . Důležité je však dodržovat důslednost a dostatek činnosti již od útlého věku. Tedy důsledná výchova, niko-li však jako například u německého ovčáka, bude zúročena a pes se stane dobrým společníkem. Zvláště pak u činností, které jsou mu přirozené. Samozřejmě nejlépe se Husky cítí při zápřahu, tedy v zátěži.

Jestli-že se chce dozvědět, co pes tohoto plemena obnáší, přečtěte si velmi zajímavé pojednání na stránkách svetemzvirat.cz/husky-krasny-pes-ktery-neni-pro-kazdeho/index.html.

Třeba jen taková zajímavost. Každý si představí Huskyho že je to jen tažný pes ve spřežení s tzv. musherem. Ale využití je mnohem širší. Pes společně s cyklistou – bikejőring , pes společně s běžkařem – skijőring, pes a chodec označován jako dogtering.

Husky se hodí ale i k jiným činnostem, jako třeba k chytání míčků, létajících talířů . Dokonce i parkur pro psa není huskyům cizí. Takže obecně platí, že pokud uvažujete o pořízení Huskyho, pečlivě zvažte, zda budete schopni naplnit potřeby tak, aby pes netrpěl. Což znamená hodně pohybu, hodně času. A samozřejmě lásky. Především si je třeba uvědomit, že to vůbec není pes do bytu, ale zátěžové plemeno, které potřebuje Vaši důslednost, trpělivost a samozřejmě lásku. Jestli-že Vás přece jenom pes této rasy zaujal, navštivte stránky svetemzvirat.cz, kde se mimo jiné dočtete mnoho zajímavého a to nejen o tomto psím plemenu.

Nahoru