Free songs
Domů / Kočky / Vše o alžbětinském límci
Vše o alžbětinském límci

Vše o alžbětinském límci

Když se zvíře zotavuje z chirurgického zákroku, zranění, infekce kůže nebo jiného tělesného poškození, existuje přirozená tendence ke škrábání, kousání, lízání nebo žvýkání v postiženém místě. Samozřejmě, že tento druh auto-traumatizace prodlužuje dobu zotavení a může dokonce způsobit, že se mazlíček uzdraví nesprávně! To je čas, kdy přichází alžbětinský límec – tato plastová zařízení se připevňují kolem krku vašeho domácího mazlíčka, aby se během zotavování zabránilo jakékoliv formě sebepoškození.

Kde se alžbětinský límec vzal?

Alžbětinský límec – přezdívaný E-límec a někdy označovaný jako „kužel hanby“ – je pojmenován po límcích, které nosili bohatí v alžbětinské Anglii. Poprvé byl patentován ve Spojených státech jako ochranná položka pro domácí zvířata na konci 50. let. Alžbětinské obojky mohou být použity na psech i kočkách a jsou obvykle vyrobeny z plastu, ale mohou být také vyrobeny z jiných materiálů, jako je látka. E-obojky se mohou upevnit kolem krku zvířete strunou nebo suchým zipem, nebo mohou mít zabudované nastavitelné poutka nebo pásky.

Správné číslování

Existují různé velikosti alžbětinských límečků a je důležité, aby zvíře, které ho potřebuje, dostal správnou velikost. Pokud je obojek příliš těsný, může to udusit domácího mazlíčka; pokud je příliš volný, mohl by spadnout a umožnit zvířeti, aby si způsobil škodu na sobě.

Dalším důležitým hlediskem je délka E-límce. V ideálním případě bude konec kužele vašeho domácího mazlíčka sedět blízko špičky nosu, což jim umožní chodit s relativní normálností a zároveň vylučuje možnost se poškrábat, kousat, olizovat nebo žvýkat.

Péče o domácího mazlíčka s alžbětinským límcem

Dávejte pozor na svého domácího mazlíčka, kdykoli on nebo ona nosí límec. Je možné, že váš domácí mazlíček uvízne s límcem mezi věcmi, nebo se vašemu mazlíčku podaří kousnout a spolknout kus plastu.

Když je alžbětinský límec správně velký a správně připevněný, zvíře by mělo být schopno jíst a pít bez problémů. To však neznamená, že to skutečně udělají! Pokud váš mazlíček odmítne jíst nebo pít, když je má na sobě límec, možná ho budete muset k jídlu sundat a po dobu jídla kontrolovat zraněné nebo nemocné místo, a poté, co se nají, obojek znovu připojte.

Nahoru