Free songs
Domů / Teraristika / Láká vás chov plazů?
Láká vás chov plazů?

Láká vás chov plazů?

Vždy jste si mysleli, že jste jasným majitelem koček a psů. V poslední době jste však přemýšleli o přidání malého plazového mazlíčka do svého miniaturního zvěřince.

Víte, že domácí mazlíčci plazů musí žít ve svých vlastních samostatných stanovištích, což je vítaná zpráva, protože byste nechtěli, aby had nebo ještěrka měli volnou vládu nad vaším domem. Plazi se nezdají příliš mazliví. Plazi však mají určitou nepředvídatelnou přitažlivost, pravděpodobně kvůli jejich zvláštnímu vzhledu a chování. Než se pustíte do vybírání a koupíte si domácího plaza, zvažte jejich požadavky na péči.

Vyberte vhodné terárium

Každý plaz oceňuje skleněné akvárium. Někteří výrobci nabízí již zhotovená a vybavená terária pro jednotlivé druhy. Vzhledem k tomu, že plazi pocházejí z teplejšího podnebí, musí stanoviště vašeho plazů zahrnovat také zdroje UV světla a tepla vhodné pro daný druh, ideální je topný kámen.

V teráriu musí být neustále teplo a čisto, trus musíte čistit pravidelně, jinak hrozí mu různé infekce.

Péče o plazy

Ujistěte se, že váš plaz dostane denně čerstvé jídlo a vodu. Koneckonců, nechtěli byste pít starou vodu nebo jíst jídlo. Také každý den věnujte alespoň 15 minut zábavě s plazem. Pravidelné pozorování vám pomůže zaznamenat velmi jemné změny chování nebo fyzické příznaky, které by mohly znamenat, že je nemocný nebo zraněný.

Hodláte se svým plazem manipulovat?

I když vás baví pozorování plazů, chcete se svým netradičním mazlíčkem manipulovat? Někteří plazi si to mohou užít, jiní však chtějí zůstat sami a mohou dokonce být agresivní, pokud s nimi fyzicky komunikujete. Vaše rozhodnutí hraje velkou roli při určování typu plazů, které si vyberete.

Zvládnete svého mazlíčka nakrmit?

Uvědomte si, že hadi se převážně krmí živými zvířaty. Zvládnete dát svému mazlíčkovi bílou myšku nebo potkana a pozorovat, jak ho uškrtí a sní? Ne, každý má na tuto podívanou žaludek a mnoho lidí tento fakt při nákupu hada podcení a svého nákupu později lituje.

Nahoru