Free songs
Domů / Doporučujeme / Využijte efektivně léčivé síly minerálních kamenů
Využijte efektivně léčivé síly minerálních kamenů

Využijte efektivně léčivé síly minerálních kamenů

Po tisíciletí lidé používali minerální kameny hlavně pro okrasné účely. Ve starověku i v moderní době však kultury po celém světě také věřily, že minerály mohou mít léčivé vlastnosti.

Někteří lidé vybírají minerály podle osobního vkusu, jiní podle toho, zda je osloví nebo podle svého hvězdného znamení. Vybírat šperky či doplňky do interiéru dle svých zdravotních neduhů se však zdá nejefektivnější.

Jaký je nejlepší způsob, jak používat minerální kameny se zdravotními přínosy?

Někteří lidé používají minerální kameny a krystaly jako součást svých duchovních praktik. Začleňují minerály do rituálů, aby obnovili energetická pole, získali mír a podpořili lásku a bezpečí. V některých kulturách skutečně umísťují kameny na určité oblasti těla, aby podpořili léčení. Drtivé většině lidí však stačí nosit šperk vyrobený z konkrétního kamene. Minerál nemusí přijít do přímého kontaktu s vaší pokožkou.

Většina minerálních kamenů, například růženín nebo achát, je naprosto bezpečná pro nošení jako šperky. (Samozřejmě některé jsou odolnější než jiné). Několik kamenů – velmi málo, jako je realgar a ekanit – však může obsahovat těžké kovy anebo radioaktivní prvky v množství, které by při nošení mohlo škodit. Blízké a dlouhodobé vystavení takovým kamenům by pravděpodobně převážilo jakékoli zdravotní výhody, v které byste mohli doufat, že získáte.

Někteří léčitelé vkládají krystaly a minerály do úst. Takovým praktikám se vyhýbejte, i když kámen neobsahuje žádné toxické materiály. Vaše žaludeční kyseliny mohou nebezpečně reagovat na nečistoty v těchto drahokamech.

Kde hledat bezpečné a léčivé minerály?

Magieprirody.cz je e-shop zaměřující se výhradně na sílu a energii minerálních kamenů, velmi oblíbený je například křišťál, toxické kameny tam neobjevíte. Kromě surových kamenů můžete vybírat z velké nabídky výrobků z minerálů, včetně šperků.

 

Nahoru