Free songs
Domů / Doporučujeme / Užitečné tipy, jak udělat dobrý první dojem na pracovním pohovoru
Užitečné tipy, jak udělat dobrý první dojem na pracovním pohovoru

Užitečné tipy, jak udělat dobrý první dojem na pracovním pohovoru

Odpověděli jste na nabídku práce Liberec, prošli užším výběrem a konečně přišlo vytoužené pozvání na pracovní pohovor. Pro většinu uchazečů je právě pracovní pohovor tím největším kamenem úrazu.

Netřeba dodávat, že je velmi důležité udělat dobrý první dojem. Menší zádrhel před pohovorem nebo během něj však může vyústit ve velké zklamání a stát vás vysněnou prací.

Dochvilnost je důležitá

Když na pracovním webu cz.jobimi.com objevíte svou práci snů, odešlete své CV společně s motivačním dopisem a přijde pozvání na pracovní pohovor nebo osobní kolo výběrového řízení, rozhodněte přijďte včas. Svou nedochvilnost jen těžko nahradíte šarmem nebo pracovními zkušenostmi.

Abyste tomu zabránili, seznamte se s místem konání a určete, kolik času na to budete potřebovat. Večer před pohovorem jděte také brzy spát. Spánek zajistí, aby si tělo i mysl odpočinuly před důležitým dnem.

Dbejte na vhodné oblečení

Při rozhodování o tom, jaké oblečení si vzít, vezměte v úvahu pozici, o kterou se ucházíte. To, jak se oblékáte, představuje to, jací jste a jak se prezentujete. Ukázat se správně oblečení je známkou vaší profesionality a ukazuje, že berete proces přihlášky vážně. Práce Plzeň je vaše vysněná, nepokazte si to špinavým nebo potrhaným oblečením.

Nelžete o svém vzdělání nebo úspěších

Říká se: “S poctivostí nejdál dojdeš.” Ačkoli někteří mohou namítat, že zatajení „nějakých informací“ je nutné při ucházení se o zaměstnání, je vhodné být ve všech svých prohlášeních pravdivý. Lhát o svém vzdělání nebo studijních úspěších může způsobit nejen velký trapas, ale také zhatit šance na získání nabízené práce.

I když jste najati na základě těchto nepravdivých informací, existuje velká pravděpodobnost, že budete vyhozeni, až se o tom vedení později dozví. Personální oddělení může zavolat na vaše předchozí zaměstnání a vyžadovat reference nebo se podívat na vaše profily na sociálních sítích. Řekněte náboráři, že to, co vám chybí ve znalostech nebo dovednostech, můžete nahradit tím, že budete pilní, vynalézaví a ochotní se učit.

Nahoru