Free songs
Domů / Kočky / Důvody, proč s kočkou navštívit veterináře
Důvody, proč s kočkou navštívit veterináře

Důvody, proč s kočkou navštívit veterináře

Stejně jako lidé, ani zvířata nejsou nadšeni z návštěvy veterináře. Na zábavním plánu návštěvu lékaře nenajdete nejspíš u nikoho. Ovšem stejně jako lidé a psi by měly kočky alespoň jednou do roka navštívit preventivně lékaře a to hned z několika důvodů. Některé kočky jsou schopné návštěvu u veterináře vycítit a hon na kočku se může stát dobrým cardiem pro oba.

Kočky často nevykazují příznaky nemoci nebo bolesti

Kočky jsou známé tím, že jsou schopny skrýt nemoci a bolesti. Vaše kočka může mít problém, který nevidíte. Venkovní kočky mohou sbírat nemoci v sousedství; a domácí kočky mohou sbírat nemoci z věcí donesených na vašich botách. Veterináři vědí, co je třeba hledat, a dokážou odhalit problémy a nemoci dříve, než bude obtížnější je léčit.

Vážení

Často můžeme být slepí ke změnám v hmotnosti našeho domácího mazlíčka, zejména pokud k nárůstu hmotnosti dochází pomalu. Ale dostat se na vrchol hmotnosti, než se stane problémem, je skvělý způsob, jak chránit zdraví vaší kočky. Váš veterinář může vaši kočku zvážit a vydat doporučení pro výživu a zdravý životní styl.

Prevence je lepší než reaktivita

Tím, že budete pečovat o zdraví své kočky, můžete později zabránit komplikacím, mimořádným událostem a větším problémům. Nejen, že by to mohlo ušetřit peníze v dlouhodobém horizontu, ale také to udržuje vaši kočku zdravější.

Péče o zuby a ústní dutinu

Chronický zánět dásní může nejen způsobit problémy a bolest zubů vaší kočky, ale zubní onemocnění může ovlivnit i jiné orgány a celkové zdraví vaší kočky. Váš veterinář vám může poskytnout informace a rady ohledně ústní péče o vaši kočku.

Nahoru