Free songs
Domů / Doporučujeme / Jak se neztratit v nabídce pelechů pro domácí mazlíčky? Přinášíme vám přehledného průvodce, který vám pomůže s jejich výběrem
Jak se neztratit v nabídce pelechů pro domácí mazlíčky? Přinášíme vám přehledného průvodce, který vám pomůže s jejich výběrem

Jak se neztratit v nabídce pelechů pro domácí mazlíčky? Přinášíme vám přehledného průvodce, který vám pomůže s jejich výběrem

Malý, velký, hranatý, kulatý, chlupatý, otevřený či uzavřený? Výběr toho správného pelíšku nemusí být otázkou několika hodin. Projděte si pečlivě následujícího průvodce a kupte svému pejskovi či kočičce pelech, který bude naprosto dokonalý a zcela v souladu s jejich povahou a nároky. Výběr vám nezabere víc než pár minut.

Zaměřte se na velikost

Důležitým parametrem při výběru pelechu pro psy i kočky je jejich velikost. Pelíšek samozřejmě nesmí být moc velký, ale ani příliš malý. Ideální je, pokud si změříte svého chlupatého kamaráda a koupíte mu o deset až patnáct centimetrů delší pelíšek. Pomoci při výběru velikosti vám mohou také označení pelechů. Ty nejmenší, tedy pelechy velikosti S, jsou pro nejmenší psí plemena, naopak ty s označením XL nabídnou pohodlí i doze. Kromě samotné velikosti, zvažte také tvar. Hranaté pelechy se báječně hodí do menších prostor, zatímco ty kulaté potřebují okolo sebe více prostoru.

Ideální místo pro pelíšek?

Kromě velikosti pelíšku hraje roli také jeho umístění. Zatímco kočky mají rády přehled a potřebují ze svého pelechu výhled na dějí okolo sebe, pejskům bude lépe někde, kde budou mít klid, ale zároveň budou vědět, že vás mají na dosah. Rovnou zapomeňte na místa, která jsou v blízkosti dveří, přímo pod okny či v nejchladnějších částech bytu. Ve svém pelíšku tráví pejsci a kočky většinu dne, takže se v něm musí cítit bezpečně a příjemně.

Hranatý či kulatý?

S volbou místa jde ruku v ruce také tvar pelíšku. Jak jsme již nastínili, hranaté pelíšky jsou vhodné do menších bytů, protože skvěle vyplní volný kout. Pro majitele malých psích plemen jsou vhodné také kulaté pelechy. Ty jsou mimochodem vhodné i pro kočky. Na rozdíl od psů si totiž kočky užijí bydlení ve výšce. Kulatý pelech tak můžete své kočičí společnici položit třeba na gauč, kde bude mít dostatečný přehled o všem, co se děje okolo ní, nebude ji zima od podlahy a bude si užívat ničím nerušený spánek kdykoliv během dne.

Krytý, nebo otevřený?

Kromě velikosti a tvaru hraje roli také provedení pelíšku. Má váš čtyřnohý parťák rád soukromí? Nebo je to akční a společenský jedinec, který musí být neustále v centru dění, ideálně i ve spánku? Povaha mazlíčka je při výběru provedení pelechu nesmírně důležitá. Nejlépe vám totiž pomůže při rozhodováním o tom, zda je pro kočku či psa nejlepší chlupaté iglú, domeček či zcela otevřený pelech.

Vyberte svému psímu či kočičímu parťákovi pelech na míru a zohledněte při výběru jeho velikost i povahu. Zároveň se zaměřte i na výběr správného místa, kde se bude cítit v bezpečí a nebude mu příliš horko či naopak zima.

Zdroj náhledové fotografie: dezy / Shutterstock.com

Nahoru