Free songs
Domů / Ostatní / Jak vybrat správný psí obojek?
Jak vybrat správný psí obojek?

Jak vybrat správný psí obojek?

Pokud jste čerstvým majitelem psa, možná jste zmateni velkým výběrem, pokud jde o výběr prvního obojku pro nového psa. Existuje tolik možností, značek, vzorů a materiálů – jak vybrat ten nejlepší obojek pro svého psa?

Vyberte styl obojku

Musíte se brzy rozhodnout, co chcete, aby obojek udělal pro vašeho psa. Budete jej používat pro každodenní nošení a identifikaci? Výcvik? Procházky?

Má váš pes požadavky na styl obojku pro psí park, psí denní péči atd.?

Obojek pro psa vybírejte s rozvahou.

Mezi nejvíce používané obojky patří tradiční s přezkou nebo s rychloupínáním, bezpečnostní se středovým kovovým kruhem. Velmi oblíbené jsou také postroje (kšíry) pro malá i velká plemena.

Tradiční obojek

Tradiční obojky mají zpravidla upínání podobné lidskému pásku do kalhot. Je nejvhodnější pro psy, kteří mají na sobě svůj obojek neustále. Obojky jsou lehké a nijak psovi nepřekáží ve volném pohybu.

Se středovým kruhem

Tento styl obojku je běžný u loveckých psů nebo psů, kteří mají větší prostor k potulování.

Postroje pro psy

I když to technicky není styl obojku pro psy, je to další možnost. Pokud máte psa, který je silný nebo má jemný krk, postroj je skvělou alternativou na procházky.

Materiál obojku

Nyní, když jste zúžili to výběr o styl obojku, je na čase přemýšlet o materiálu, ze kterého chcete, aby byl váš obojek vyroben.

Možná hledáte límec čistě pro vzhled nebo hledáte trvanlivost. Váš pes může mít citlivou pokožku, takže potřebujete něco, co tento problém nezhorší.

Obojky pro psy se vyrábí z nylonu, z vodotěsného uretanu a kůže.

Přizpůsobte si nový obojek vašeho psa

Všichni se snaží o to, aby se co nejvyšší počet zaběhlých psů vrátil ke svým pánům. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, kromě očipování, je zajistit, že bez ohledu na to, jaký styl obojku si vyberete, vyznačíte na něm důležité údaje. Ať už je to vyryto, vyšívané nebo reliéfní, je důležité, aby váš pes na nich měl vždy své kontaktní informace!

Nahoru