Free songs
Domů / Ostatní / Fotopasti jsou skvělým pomocníkem na ochranu majetku
Fotopasti jsou skvělým pomocníkem na ochranu majetku

Fotopasti jsou skvělým pomocníkem na ochranu majetku

Ačkoliv jsou fotopasti oblíbené především u majitelů lesů, potažmo myslivců, kteří mají přehled nejen o zvěři, ale o veškerém dění na pozemku, má fotopast mnohem širší využití. Pořízené snímky mohou usvědčit zloděje ve vašem obydlí nebo vás okamžitě informovat o kuně ve vašem automobilu.

Jak fotopast funguje?

Fotopast je jednoduše digitální fotoaparát připojený k infračervenému senzoru, který může „vidět“ předměty, které se pohybují a vyzařují teplo, jako zvířata. Když se zvíře nebo člověk pohybuje kolem senzoru, způsobí, že se fotoaparát spustí, zaznamená obrázek nebo video na paměťovou kartu pro pozdější načtení. Fotopasti pasti mohou být ponechány v terénu, aby nepřetržitě sledovaly oblast stanoviště po týdny nebo dokonce měsíce a zaznamenávaly nejvzácnější události, které se vyskytují v přírodě.

Fotopasti jsou také „šetrné k přírodě“, protože v přírodě způsobují malé nebo žádné rušení. Současně vytvářejí trvalé a ověřitelné záznamy o zvířatech. Díky svému „maskovanému“ vzhledu doslova splynou s prostředím a nijak nenaruší ráz krajiny.

Velké využití fotopastí s GSM

Fotopasti jsou extrémně odolné, vodotěsné a pevné, je schopen „pracovat“ v náročných povětrnostních podmínkách v lese, na fasádě budovy nebo na jakémkoli daném místě; nemusíte se o ně nijak starat. Tato zařízení jsou ideální pro ochranu majetku – domu, garáže nebo např. dřeva ve uprostřed lesa. Technologie GSM, která je součástí některých fotopastí, umožňuje odeslání záznamu okamžitě na váš mobil či email.

Nezbytnou funkcí tohoto zařízení je možnost záznamu pouze v případě, že je detekován pohyb, takže se šetří energie a není třeba jej nabíjet po dobu několika týdnů. Kromě toho, většina fotopastí umožňuje zabezpečení pomocí PIN kódu a umístit na záznamy datové razítko, což může být u soudu dokonalým důkazem.

Nahoru