Free songs
Domů / Akvaristika / Majitelé domácích zvířat bývají zdravější než ti, kteří je nemají
Majitelé domácích zvířat bývají zdravější než ti, kteří je nemají

Majitelé domácích zvířat bývají zdravější než ti, kteří je nemají

Každý milovník zvířat zná ten úžasný pocit, kdy se k němu jeho mazlíček přitulí. Mít zvíře však člověku nepřináší jen radost a psychickou pohodu, ale také zlepšuje jeho fyzický zdravotní stav, jak naznačuje studie australské společnosti MARS Petcare. Studie odhalila, že majitelé domácích mazlíčků navštěvují lékaře mnohem méně častěji, a to až o 11 %. Proč vlastníci zvířat stráví v ordinacích mnohem méně času?

Cítí se pohodověji

Zjištění naznačují, že vlastnictví domácích zvířat má pozitivní dopad na naše zdraví, protože lidé s domácími zvířaty cvičí častěji, a proto spí lépe a cítí se zdravě. Skvělé společenství našich milovaných domácích mazlíčků poskytuje také výhody pro naše duševní zdraví, což znamená, že majitelé domácích zvířat se cítí zdravěji než ostatní.

Tento větší pocit pohody údajně vede k menším návštěvám lékařů a nemocnic, ke snížení počtu nemocných dnů v práci a menšímu užívání léků.

Fyzická a duševní pohoda

Každodenní procházky se psem, péče o zvířata – ať už o jejich fyzickou aktivitu nebo čištění jejich zázemí nutí mnoho „páníčků“ k fyzické aktivitě, který se odráží v jejich fyzické kondici a celkovém zdraví. I nepatrný pohyb pomáhá tělu posilovat jeho imunitní systém a zvyšovat jeho kondici.

Když máte za sebou hektický den plný stresu a doma vás nikdo nečeká, sáhnete po sklence vína, objednáte pizzu a usnete u oblíbeného bezduchého seriálu. Pokud vás hned u dveří přivítají šťastné oči, na veškerý stres okamžitě zapomenete. Nevědomky, ale možná vědomě, zvířeti odvyprávíte celý svůj hektický den a po čase začnete mít pocit, že vám zvíře opravdu naslouchá. Zvláštní je, že tento pocit mívají také majitelé akvarijních rybiček, ale spíše jde jen o to prostě se vypovídat. Někdy i taková maličkost postačí k duševní pohodě jedince.

Dalším pozitivem je, že stále více lidí si pořizuje mazlíčky z útulků nebo je jiným způsobem podporuje. Nejen, že tím pomáhají opuštěným zvířatům, ale pokud je tato hypotéza správná, ušetří naše země za náklady ve zdravotnictví.

Nahoru