Free songs
Domů / Psi / Rádi kempujete? Váš pes si to rád užije s vámi
Rádi kempujete? Váš pes si to rád užije s vámi

Rádi kempujete? Váš pes si to rád užije s vámi

Kempování patří mezi velké záliby mnoha Čechů a stále více z nich tráví svou dovolenou v Česku. Mnohé kempy prošly rozsáhlou rekonstrukcí a jednou z inovací je možnost vzít s sebou vašeho čtyřnohého mazlíčka, aby si dny volna užil naplno s vámi. Je pravdou, že ve většině případů se s vámi nemůže jít smočit do bazénu, ale ani do přírodního koupaliště (i když víte, že je mnohem čistotnější než mnoho lidí). Ostatní druhy zábavy však pejskům již odpírány nejsou.

Vyrazte na stezku

Většina kempů se nachází v blízkosti různě náročných a dlouhých stezek, které zpravidla zmiňují i na svých webových stránkách. Pokud máte vysoce energického psa, zvažte půldenní výlet. Jakmile se vrátíte do kempu, nezapomeňte zkontrolovat u psů klíšťata, řezy a škrábance.

Na túru s batohem

Pokud máte psa malého vzrůstu, který neujde příliš velkou vzdálenost, zvažte koupi batohu pro psa, kterých je na trhu velký výběr. Usnadníte tím cestu pejskovi i sobě. Pes si z batohu navíc užije krásný výhled.

Vyzkoušejte kanoistiku

Pokud je váš pes poslušný a užívá každou chvíli s vámi, vyrazte na vodu. Tato aktivita se však nedoporučuje psům, kteří neumí v klidu sedět, bojí se příliš vody nebo vůbec neumí plavat.

Cyklistika je skvělá volba

Cyklistika je další aktivita v kempu, kterou si můžete vychutnat jak vy, tak váš chlupatý kamarád. Vysokoenergetičtí psi, kterým lze věřit, že poběží vedle kola, si užijí svižné tempo a cvičení. U menších plemen, která nemají zájem o běh, zvažte koše pro psy, které lze připevnit na kolo, abyste je při jízdu zajistili.

Volnost v kempu

V kempu dejte svému psovi volnost toulat se. Připevněte vodítko ke spirálovité kotvě na vodítku, což jim dává svobodu a zároveň omezuje, jak daleko mohou jít. Pokud máte v kempu více než jednoho psa, zvažte vztyčení zipové linie. Všichni psi mohou být připojeni k lanu a to pomáhá zabránit zamotání lana.

Kempování se psem může být nezapomenutelným zážitkem – na který se můžete rok co rok těšit. Nezapomeňte na svého psa vždy dohlížet a nikdy ho nenechat v kempu samotného. Je také důležité po něm vždy vše uklidit. Dobrá etiketa pomůže zajistit, aby vaše oblíbené kempy zůstaly přátelské i k dalším návštěvníkům se psy.

 

Nahoru