Free songs
Domů / Kočky / Mohou být vaši mazlíčci navzájem alergičtí?
Mohou být vaši mazlíčci navzájem alergičtí?

Mohou být vaši mazlíčci navzájem alergičtí?

Jak asi víte, váš pes nebo kočka může být alergický na mnoho věcí. Prach, špína, blechy, plísně, pyl, přísady v jejich potravinách, určité materiály, jako je guma nebo plast … seznam pokračuje. Mohou však být psi a kočky sami na sebe alergičtí? A pokud ano, co s tím uděláte?

Mohou být psi a kočky navzájem alergičtí?

Ano, psi a kočky mohou být na sebe alergičtí. Je možné, že psi jsou alergičtí na kočky a naopak, a také je možné, že psi jsou alergičtí na jiné psy a kočky mají alergie na jiné kočky.

Alergie na domácí mazlíčky nejsou diagnostikovány téměř tak často jako alergie na výše uvedené látky – plísně, pyl, potravinové přísady, jako je vepřové nebo sójové, atd. – jsou, ale jsou zcela možné. Mnoho lidí udělá chybu, když si pomyslí, že je to pes samotný, který způsobuje alergie, ale ve skutečnosti jsou to proteiny, které se vyskytují v mazlíčcích, slinách a moči. Tyto proteiny způsobují alergické reakce u lidí trpících alergiemi na domácí mazlíčky a jsou také hlavní příčinou alergií na domácí mazlíčky.

Jaké jsou příznaky alergické reakce na domácí zvíře?

Alergické reakce mezi domácími zvířaty úzce odrážejí příznaky alergických reakcí na jiné látky. Především si všimnete, že se váš mazlíček škrábe sám – je to proto, že domácí zvířata trpící alergiemi mají abnormální kožní bariéru, která umožňuje snadnější vstřebávání okolních alergenů, jako je prach, špína a mastnota. Kůže reaguje uvolňováním histaminu, což způsobuje pocit svědění.

Kromě intenzivního poškrábání může u domácího mazlíčka, který trpí alergickou reakcí, být příznaky jako kýchání, rýma nebo oči, nafouklé nebo červené oči a červené podrážděné kůže. Můžete si všimnout skvrn na kůži způsobené tím, že se váš mazlíček škrábe, aby se pokusil najít úlevu.

Co udělat pro vyřešení problému?

Pokud máte podezření, že váš domácí mazlíček trpí alergickou reakcí, ať už jde o jiného domácího mazlíčka v domě nebo o jakoukoli jinou látku, zavolejte svého veterináře. Mohou být provedeny testy k potvrzení přítomnosti alergií. Odtud mohou být předepsány alergické léky, nebo váš veterinární lékař nabídne radu ohledně používání čističů vzduchu a koupání vašeho domácího mazlíčka (léčivých šamponů) medikovaným šamponem, aby se snížilo vystavení alergenu domácímu alergickému zvířeti. Nebojte se – existuje mnoho možností!

Nahoru