Free songs
Domů / Doporučujeme / Výhody antioxidantů pro psy
Výhody antioxidantů pro psy

Výhody antioxidantů pro psy

Už jste o antioxidantech už slyšeli. Nacházejí se v mnoha lidských potravinách a nabízejí nám mnoho zdravotních výhod. Otázka zní: nabízejí antioxidanty stejné výhody pro naše psí společníky?

Odpověď zní ano – antioxidanty jsou důležité pro udržení vašeho štěněte šťastného a zdravého po celý život. Pojďme se podívat na některé z hlavních výhod antioxidantů pro psy.

Udržují jídlo čerstvé

Antioxidanty dělají přesně to, co jejich název napovídá: oxidace. Oxidace nastává, když je jídlo vystaveno kyslíku, který časem rozkládá buňky jídla a kazí ho. Je to stejný důvod, že ovoce zhnědne, pokud je venku příliš dlouho. Krmivo pro psy se neliší. Zahrnutím antioxidantů do krmiva pro psy mohou výrobci udržovat svůj produkt v bezpečí pro konzumaci po dlouhou dobu.

Doma můžete také podniknout kroky k udržení čerstvého jídla vašeho psa tím, že jej nebudete udržovat před teplem, světlem a vlhkostí. Nejlepší sázkou je uložení granule vašeho psa na chladném, suchém a tmavém místě.

Posilují zdraví vašeho psa

Antioxidanty víc než chrání jídlo vašeho psa – jsou také prospěšné pro zdraví vašeho psa. Antioxidanty působí proti účinkům volných radikálů v těle vašeho domácího mazlíčka. Volné radikály jsou přirozeně se vyskytující látky, které obsahují kyslík a poškozují zdravé i nezdravé buňky, které již v těle vašeho psa existují. Antioxidanty pomáhají udržovat volné radikály na uzdě, udržují buňky vašeho psa zdravější po delší dobu a zastavují degeneraci tkání.

Mezi další výhody patří zvýšená funkce imunitního systému, lepší vidění (díky antioxidantům, jako je leutin a zeanxathin), a dokonce zvýšená tolerance k zátěži. Antioxidanty také chrání srdce a oběhový systém před volnými radikály, čímž snižují riziko srdečních chorob. Dokonce i rakovina může být méně pravděpodobná díky síle antioxidantů.

Bojují s účinky stárnutí

Antioxidanty mohou být zvláště důležité pro naše starší zvířecí společníky. Čím je váš pes starší, tím více jeho buňky trpí malým množstvím poškození své struktury. To znamená, že buňky a orgány, které tvoří, nefungují tak dobře, jak váš pes stárne. Vzhledem k tomu, že antioxidanty bojují s poškozením buněk, jsou nezbytné pro udržování tělesných orgánů vašeho psa, když pokračují ve vstupu do svých starších let.

Nahoru