Free songs
Domů / Kočky / Uvažujete o pořízení kotěte?
Uvažujete o pořízení kotěte?

Uvažujete o pořízení kotěte?

Koťata jsou přirozeně zvědavá a okamžitě se pustí do zkoumání svého nového prostředí. Nejlépe je co nejdříve odříznout několik místností domu a umožnit tak kotěti, aby se najednou seznámilo s určitými částmi svého nového domova. Tímto způsobem nejsou ohromeni a vždy budou mít známou oblast, kam se mohou vrátit, když prozkoumají nové místnosti. Nezapomeňte schovat malé předměty, kterými by se mohla udusit, zajistěte volné dráty nebo šňůry, schovejte nebezpečné chemikálie a odstraňte všechna těsná místa, do kterých by se mohla koťata zaseknout.

Ostatní domácí zvířata

Pokud již máte domácí mazlíčky v domácnosti, nemusí vždy laskavě přijímat vaše nejnovější přírůstky. Minimalizujte teritoriální a konkurenční chování tím, že oddělíte jídlo a domácí zvířata od sebe. Během této doby věnujte všem svým miláčkům stejnou lásku a pozornost, aby se nikdo necítil vynechaný nebo zapomenutý.

Stimulace

Udržujte své kotě dobře stimulované s odpovídající hrou a socializací. Poskytujte spoustu zábavných hraček, zejména těch, které napodobují pohyby dravých zvířat. Koťata ráda pronásledují myši nebo ptačí hračky a při tom vykonávají své přirozené lovecké instinkty. Nezapomeňte schovat malé předměty po skončení hry, protože některé hračky by mohly představovat nebezpečí udušení. Protože se koťata učí o přijatelném společenském chování ve věku od 2 do 12 týdnů, je nezbytné, abyste během této doby představili kotě mužům, ženám, dětem a dalším domácím zvířatům. Tímto způsobem bude vaše kotě sžito ve všech společenských prostředích a šance na zlé nebo agresivní chování jako dospělého bude velmi minimalizována.

Špatné chování

Je nevyhnutelné, že vaše kotě bude vykazovat určité množství špatného chování, především škrábání. Nikdy netrestejte svého kotě fyzicky, protože je pravděpodobné, že se mu to podaří a přesto problém nevyřeší. Používejte tresty, které jsou spojeny se samotným jednáním, ne vy jako trest. K dobrým příkladům patří postřik stříkací láhve, troubení na roh nebo hlasité tleskání rukou, kdykoli uvidíte, jak kotě vykazuje špatné chování.

Veterinární péče

Každé kotě potřebuje veterinární péči, aby zůstalo dobře. Promluvte si se svým veterinárním lékařem a ujistěte se, že vaše kotě dostane očkování, zubní vyšetření a fyzické vyšetření, které potřebují, aby zůstali šťastní a zdraví.

Nahoru